КУБОК ПОДІЛЛЯ ЗАЛИШИВСЯ У ВІННИЦІ

В 2014 році Федерація шахів Хмельницького запросила дві команди з Вінниччини (м.Вінниці та Вінницької області) на турнір 4-х команд - командний кубок Поділля, де крім шахістів Вінниччини господарі виставили відповідно команди м.Хмельницького та Хмельницької області. Змагання пройшли в чесній безкомпромісній боротьбі, і 1-й кубок Поділля поїхав у Вінницю. На закритті цих цікавих змагань президент Вінницької обласної Федерації шахів Юрій Яремчук пообіцяв підтримати цю, без сумніву цікаву ідею і провести подібне змагання у Вінниці. І ось в тому ж 2014 році у Вінниці відбувся 1-й командний Кубок Поділля. Участь в 1-у кубку Поділля у Вінниці прийняли 6 команд (по 8 учасників), які по круговій системі в 2 кола визначили переможця. Команда Хмельницького впевнено взяла реванш за поразку вдома, і кубок поїхав в Хмельницький. Завжди важко продовжити започатковану традицію, але нам вдалося це зробити, і спочатку вдруге (переможцем стала команда м.Вінниці), а зараз вже втретє провести Всеукраїнський III командний кубок Поділля. Надалі організатори змінили формат. І в цьому році грали 12 команд по круговій системі в швидкі шахи. Кількість учасників в команді – 5. Турнір викликав великий ажіотаж. Організатори відчували, що бажаючих прийняти участь в такому турнірі буде вдосталь, адже турніри таких форматів в Україні можна порахувати на пальцях, але кількість бажаючих навіть перевершила їхні сподівання. Нажаль організатори були змушені відмовити в участі ще декільком командам, оскільки передбачався формат кругового турніру.

А перемогли команди, в складі яких грали шахісти високих звань. Команда-господар з м.Вінниці, в складі якої грали 4 майстри з 5 учасників, впевнено здобула перемоги у всіх 11 матчах і залишили кубок в себе вдома! За вінниччан грали: Вадим Трегубов, Віктор Матвіїшен, Микола Боднар, Владислав Лукіянчук, Володимир Вусатюк. 2 місце посіла команда міста Білої Церкв, в складі якої грали 3 майстри: Віталій Кириченко, Олександр Шиманський, Віктор Вовк. 3 місце в сильної команди з Хмельницького, в складі якої грали гросмейстер і майстер: Любомир Михалець, Андрій Нечаєв, Ігор Пастухов, Сергій Попов, Володимир Іванов. Високе четверте місце виборола команда Стрия (Львівська обл.), а 5 місце посіла команда м.Жмеринки.

Кожному гравцеві надавалося 10 хвилин на партію з додаванням 5 секунд після кожного зробленого ходу, щоб була можливість зробити наступний хід у разі різкого зменшення залишку часу на завершення партії. Ці 5 секунд зменшували хвилювання учасників за ймовірність раптового закінчення гри через цейтнот.

Гравці для формування команд відбиралися в основному за рівнем загальноукраїнського рейтингу, – зазначив виконавчий директор ВОФШ, міжнародний майстер Микола Боднар. – При підготовці змагань було вирішено, що буде добре, якщо сформується окрема юнацька команда Вінницької шахової школи, до якої увійдуть Надія Шпанко, Ірина Іщенко, Олександр Жуковський (10 років), Максим Біленький (8 років) і Юрій Штомпель (9 років). І команда наших юних шахістів грала на рівних з командами дорослих: виграла декілька матчів, в тому числі в сильної команди Вінницького району на чолі з міжнародним майстром Віктором Гудком, а також мінімально програла Хмельницькому з рахунком 2-3.

Команда-переможець була нагороджена Кубком Поділля, а всі гравці команди-переможця і команд-призерів – грамотами. Також були вручені і грошові призи першим п’ятьом командам. На закритті слово взяв єдиний міжнародний гросмейстер і лідер хмельницької команди Любомир Михалець, який поділився спогадами своєї молодості, розповів, що в юності займався багатьма видами спорту, але шахи переважили все, а також подякував організаторам за дуже цікавий турнір.

Слід відзначити людей, завдяки яким було організовано і проведено на високому рівні цей захоплюючий турнір. Це Юрій Яремчук (президент ВОФШ), Микола Боднар, Володимир Вусатюк, Сергій Кормановський, Станіслав Дорофєєв, Вінницький міськспорткомітет (голова – Сергій Краєвський).