ВІКТОР – ПЕРЕМОЖЕЦЬ!

В грузинському місті Батумі з 18 по 29 жовтня 2014 року відбувся 24-й особистий чемпіонат Європи з шахів серед юнаків та дівчат у вікових категорія до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років. Участь взяли 989 молодих шахістів з 43 країн. Україну представляли 22 учасника серед яких 3-є вінниччан: Надія Шпанко – у категорії дівчат до 12 років, Віктор Матвіїшен – юнаків до 12 років, Владислав Лукіянчук – юнаків до 14 років. Україна на чемпіонаті здобула 2 медалі. У віковій категорії до 8 років серед юнаків бронзу здобув краматорчанин Семен Мітусов. А чемпіоном Європи до 12 років серед юнаків став вихованець шахової школи міського спорткомітету Віктор Матвіїшен.

Микола Боднар – тренер Віктора розповідає: «Виграти такий турнір надзвичайно важко, адже у Вітіній категорії грало аж 120 молодих шахістів з 40 країн. Всі чемпіони та призери своїх країн. Шахи в останні роки потужними темпами розвиваються у всіх країнах світу, а в Європі тим паче. Надзвичайно потужно виглядали шахісти з Росії, так як Росія вважається першою країною в світі по розвитку цього інтелектуального виду спорту. Шахи в багатьох містах цієї країни викладають в загальноосвітніх школах як обов’язків предмет. Уявіть собі з Росії приїхало аж 120 учасників у всіх вікових категоріях. Грали за швейцарською системою в 9 турів, а це означає, що навіть одна поразка чи нічия може відкинути учасника далеко від лідируючої групи. Тому в кожній партії потрібно викладатись на всі 100. Крім шахових знань надзвичайно важливе значення має дебютна підготовка до партії, спортивний режим, самопочуття, психологічний настрій, харчування. За підтримки батьків і тренера Віктор справився з цими складовими на відмінно. Сім перемог над іспанцем, азербайджанець, дві над вірменами, угорцем, румуном, росіянином  і дві нічиї з австрійцем і росіянином дозволили вінничанину здобути 8 очок і одноосібно очолити турнірну таблицю.  Друге місце в росіянина і третє в білоруса. Віктор вважає, що найскладнішою та найпринциповішою в психологічному плані була переможна партія 6 туру з чемпіоном Вірменії Шантом Саргсяном. Оскільки Віктор до цього двічі поступався вірмену на подібних чемпіонатах. Відчуваючи постійну підтримку з батьківщини, на відміну від більшості учасників, Віктора на кожному поєдинку супроводжував національний прапор України. Інші вінничани до трійки не потрапили, але виступили більш ніж достойно. Надія Шпанко з 90 учасників виборола 10 місце, Влад Лукіянчук з 100 учасників став 20-м. Молоді вінницькі шахісти вкотре підтвердили що вінницька юнацька школа займає передові позиції на Україні!»